فراموب

بهترین لینکها از سراسر وب

این نرم افزار توسط سازمان فناوری شهرداری تهران در فروردین ماه سال ۱۳۸۹ تولید گردیده است و بنا بر رسالت سازمانی شهرداری که همانا خدمت به شهروندان محترم می باشد به صورت رایگان در اختیار شهروندان عزیز تهرانی قرار گرفته است. شهرداری تهران بنا دارد در فاصله زمانی کوتاهی نسبت به بهینه کردن این نرم افزار هم از نظر بروزرسانی اطلاعات و هم از نظر امکانات نرم افزار اقدامات مناسبی انجام دهد. در راستای این فعالیت ها به زودی نسخه انگلیسی این نرم افزار نیز در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. لازم به ذکر است در هنگام نصب هر کاربر از طریق SMS در سایت شهرداری تهران رجیستر می گردد و در آینده نسخه های جدید به اطلاع کاربران خواهد رسید.

دانلود نسخه با بزرگنمایی ۶ برابر | ۵٫۱۱ مگابایت

 

نصب نرم افزار

شما می‌توانید بر اساس توانایی و امکانات پردازنده و حافظه گوشی خود یکی از دو نسخه موجود را بر روی گوشی خود نصب کنید. یکی از این نسخه‌ها حجم کمتری داشته و بر روی اغلب گوشیها قابل نصب می باشد. در این نسخه ۶ سطح بزرگنمایی وجود دارد. در نسخه دوم، یک سطح بزرگنمایی بیشتر وجود دارد و گاها ممکن است بر روی گوشیهایی که حافظه یا پردازنده ضعیفی دارند نصب نگردد. لذا توصیه می شود چنانچه نسخه سنگین قابل نصب نبود، از نسخه سبکتر استفاده کنید. برای نصب کافی است فایل JAR‌ را بارگزاری نمایید و سپس از طرق ممکن مانند حافظه جانبی یا کابل همراه گوشی، آن را به گوشی منتقل و سپس نصب نمایید. شما همچنین می‌توانید بطور مستقیم چنانچه به WIFI‌و یا ۳G دسترسی دارید، آدرس را در مرورگر موبایل خود وارد نمایید و عملیات بارگزاری و نصب را یکجا انجام دهید. ضمنا در گوشیهایی که نیازمند فایل JAD و JAR با هم هستند (مثلا بعضی مدلهای سامسونگ)، باید فایل ZIP‌ را ابتدا دریافت کنید و پس از باز کردن آن، دو فایل JAR و JAD‌ را به گوشی منتقل کرده و عملیات نصب را با JAD آغاز کنید. عمده گوشیهای نوکیا و سونی اریکسون نیازمند فایل JAD نیستند.

راهنمای نرم افزار

این نرم افزار در محیط JAVA طراحی و پیاده‌سازی گردیده است و بر روی گوشی‌هایی که اصطلاحا JAVA را پشتیبانی می‌کنند قابل نصب است. نرم‌افزار فوق بر روی مدلهای متنوعی از گوشیهای موجود در بازار ایران آزمایش شده است با اینحال به دلیل تنوع استانداردها و نبود مرجع مشخص برای همه مدلهای موجود، امکان اینکه نرم‌افزار بر روی گوشی خاصی نصب نگردد و یا در حین اجرا، فرایند منطقی خود را اجرا ننماید وجود دارد. بر این اساس چنانچه با ایراد مشخصی روبرو شدید، خواهشمند است که ایراد فوق را در قالب یک پیامک به همراه ذکر مدل گوشی خود به شماره ۳۰۰۰۴۱۹۸ ارسال نمایید تا در نسخه بعدی که در فواصل کوتاه تهیه خواهد شد، این مشکل برطرف گردد.

ثبت نرم افزار

پس از نصب نرم افزار نقشه موبایل تهران، در اولین اجرا، نرم افزار پیامی به شما نشان خواهد داد و تلاش می‌کند که با ارسال پیامک به بانک اطلاعاتی کاربران نقشه شهرداری تهران، نرم افزار شما را بطور رایگان ثبت نماید. چنانچه پیامک بطور صحیح ارسال نگردد،‌ در هر بار اجرای نرم افزار، مجددا پیام را مشاهده خواهید نمود.

بروز رسانی نرم افزار

نرم افزار نقشه موبایل تهران در چند مرحله تکمیلی طراحی شده است. چنانچه نرم افزار خود را بطور صحیح ثبت نمایید، با انتشار نسخه جدید، شما از طریق پیامک، نسبت به وجود نسخه جدید مطلع خواهید شد. کافی است با حذف نسخه فعلی، نسخه جدید را بارگزاری و نصب کنید.
امکانات متعددی برای نرم افزار نقشه موبایل تهران برنامه‌ریزی و طراحی گردیده است. بخشی از این امکانات در این نسخه ارائه شده است.

قابلیت جستجوی اماکن و معابر

جستجو همواره در صفحه جاری و یا کل تهران می‌باشد. چنانچه شما بر روی خیابان و منطقه خاصی از تهران بزرگنمایی کنید و سپس جستجو در صفحه جاری را انتخاب کنید، تنها همان ناحیه که در صفحه شما مشاهده می‌شود، جستجو خواهد شد.

قابلیت ثبت یک مکان:

شما می‌توانید مکان دلخواه خود را (مثلا یک رستوران) در یک لیست برای خود ثبت کنید که همواره براحتی آن را پیدا کنید. چنانچه به بخش سایر گزینه‌ها رجوع کنید، به لیست اماکن ثبت شده دسترسی خواهید داشت.

قابلیت بزرگنمایی در ۷ سطح

با استفاده از دکمه های ۱ و ۳ بر روی صفحه کلید موبایل خود و یا چنانچه گوشی شما لمسی است، با کلیک بر روی + و – می توانید بزرگنمایی را انجام دهید

قابلیت جابجایی نرم

این نرم افزار قابلیت جابجایی نرم و آهسته نقشه را دارد. جابجایی‌ نقشه هم توسط دکمه‌های چهار جهت مرورگر موبایل میسر است و هم در صورتی که گوشی شما لمسی است، می‌توانید نقشه را با لمس صفحه جابجا کنید.  • برچسب ها: , ,
  • 

    بدون نظر

    نظر شما چیست ؟